Opis
Naziemne radio cyfrowe powoli wypiera to analogowe. Do końca 2020 roku, nadajniki DAB+ Polskiego Radia mają pokryć swoim zasięgiem obszar całego kraju. W Norwegii postanowiono, że ostatnie analogowe stacje nadawcze zostaną wyłączone w grudniu 2017 roku. Podobne rozwiązanie rozważają także Dania, Szwecja, Szwajcaria i odległa Korea Południowa. Kwestią czasu pozostaje pytanie, kiedy ten scenariusz zostanie wdrożony także u nas?







