Opis
Przedwzmacniacz stereofoniczny Pass Labs XP-22
Przedwzmacniacz XP-22 to nowa konstrukcja, w której projektanci zastosowali podwójnie ekranowane niskoszumowe transformatory toroidalne. Transformatory umieszczone są w zewnętrznym zasilaczu połączonym za pomocą okrągłych złączy klasy lotniczej, wykorzystujących posrebrzaną miedź beztlenową. Zasilanie jest konstrukcją dual mono wyposażoną w dwa transformatory o obniżonym szumie radiacyjnym i mechanicznym. Szum jest najbardziej znaczącą częścią zniekształceń THD+N przy niskich poziomach, więc obniżając poziom szumów uzyskujemy lepszą rozdzielczość i dynamikę.
Układ wzmocnienia niezmiennie wykorzystuje cenione przez Pass Labs tranzystory Toshiby, ale wysterowane o wiele wyższym prądem spoczynkowym, podobnie jak w przypadku przedwzmacniacza z linii XS. Pozwala to zastosować dłuższe i wykonane w różnych technologiach kable, aby łatwiej wysterować uproszczony stopień końcowy przy równoczesnym podwyższeniu osiągów.
Projektanci wyposażyli przedwzmacniacz w jednostopniową regulację głośności zamiast dwustopniowej, ale o większym zakresie, a przy tym cichszą i precyzyjniejszą. Taka sama regulacja głośności wykorzystywana jest w modelu XP-30.







